Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

Вівторок, 23.04.2024, 21:45
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Атестація педагогічних працівників [12]
Методичні публікації [22]
Складові освітньої мережі школи [19]
Програма "100 відсотків" [9]
Документи міськво [18]
Соціальні ініціативи Президента [8]
Правова освіта [21]

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Методична лабораторія учителя » Кабінет управління » Правова освіта

Тютюн і куріння
03.11.2013, 23:26
Що насправді ми знаємо про тютюн і куріння?
З тютюнопалінням ми стикаємося повсюдно. Здавалося б, в чому проблема? Невже тютюнопаління шкодить нашому здоров'ю? Що таке сигарета і з чого складається тютюновий дим? Сигарета — це подрібнене, спеціально висушене листя тютюну, загорнуте в тонкий цигарковий папір. У тютюновому димі однієї сигарети містяться більше 4000 різних хімічних сполук, багато з яких шкідливі для здоров'я, а деякі з цих речовин отруйні. 43 з них належать до речовин, які можуть спровокувати рак. К отруйним речовинам в тютюні, перш за все, відносять: · Нікотин — міститься в листі тютюну. Потрапляючи в організм людини з тютюновим димом, нікотин діє як потужний швидкодіючий наркотик, викликаючи сильну залежність від куріння. · Чадний газ — оксид вуглецю. Викликає головний біль, в окремих випадках смерть. · Ацетон (їм зазвичай змивають лак для нігтів). · Амоній (його застосовують для чищення одягу в хімчистці). · Кадмій (найчастіше використовують в батареях, може з'явитися причиною пошкодження печінки, нирок і клітин мозку). К речовинам, які можуть спровокувати рак, належать: · Смола — темна клейка речовина, яка осідає в легенях. · Бензин (звичайно це паливо, яким заправляють автомобілі). · Формальдегід (використовують для бальзамування тіл небіжчиків).
Популярні помилки про тютюн
Деякі вірять, що якщо палити і не затягуватися, намагаючись не вдихати дим в легені, можна уникнути негативних наслідків куріння. Насправді, навіть якщо просто тримати в руці запалену сигарету, то вже вдихаєш тютюновий дим. Тому не має значення, затягується людина чи ні — тютюновий дим все одно потрапляє в її легені. Висновок: палити і не затягуватися — також шкідливо для здоров'я. Дехто не сумнівається, що сигарети з фільтром безпечні для здоров'я. Насправді ж, куріння різних тютюнових виробів: сигарет з фільтром і без фільтру, цигарок, трубок, вживання жувального тютюну — шкідливо для здоров'я. Дим будь-яких тютюнових виробів містить як отруйні речовини, так і речовини, які можуть викликати рак. Не буває безпечних сигарет. Висновок: сигарети з фільтром також шкідливі для здоров'я. Інші упевнені, що якщо замість сигарет жувати тютюн, жодної шкоди для здоров'я не буде. Доведено, що жування тютюну також шкідливо, як і куріння сигарет або інших тютюнових виробів. У жувальному тютюні також містяться отруйні речовини і речовини, які можуть викликати рак.
 
Висновок: жувальний тютюн, як і сигарети, шкідливі для здоров'я. Знаходяться і такі, які упевнені, що помірне куріння не шкодить здоров'ю. Проте, відомо, що палити багато або мало однаково шкідливо. Нікотин викликає звикання, яке може розвинутися і після пару викурених сигарет. Нікотин, смоли і чадний газ потрапляють в організм разом з тютюновим димом навіть від однієї викуреної сигарети. Висновок: помірне куріння — шкідливо для здоров'я. Окремі жінки, та і чоловіки переконані, що куріння є кращим засобом для схуднення. Ті з них, які вже палять, але хотіли б кинути, хвилюються про те, що кинувши палити, вони наберуть вагу. Досліджено, що нікотин пригнічує апетит, проте куріння не вирішує проблему зайвої ваги. Багато курців також мають зайву вагу. Проблема зайвої ваги може бути вирішена лише за допомогою правильного і збалансованого харчування. Можна, наприклад, перейти на низькокалорійну їжу і вживати більше овочів і фруктів. Яблука і морква — ось найкращий спосіб для підтримки оптимальної ваги.
 
Висновок: куріння — це не засіб для схуднення. В основному хлопці-підлітки вважають, що якщо вони палять, то подобаються дівчаткам. Але, аби справити враження на дівчаток, не обов'язково починати палити. Багатьом дівчаткам-підліткам не подобаються хлопці, які палять, тому, що від них неприємно пахне. А хлопцям або чоловікам у переважній своїй більшості не подобаються дівчата або жінки, які палять. Висновок: палити — не означає подобатися. Є дівчатка-підлітки, які вважають, що якщо вони палять, то виглядають також елегантно і красиво, як ті красиві жінки, яких вони бачать з сигаретою в кінофільмах. Насправді, тютюнові кампанії виділяють величезні суми грошей, у т.ч. і для кіно для того, щоб залучити якомога більше покупців сигарет і заробити на цьому ще більше грошей. Як правило, жінки в кіно палять лише за сценарієм, а в звичайному житті вони не палять, а бережуть здоров'я. Висновок: палити — не означає виглядати елегантно. Деякі підлітки переконані, що немає нічого простішого, ніж кинути палити. Ось сьогодні трохи побалуємося і покуримо, завтра на дискотеці покуримо і ще післязавтра покуримо на святкуванні дня народження друга, а потім відразу кинемо. А правда в тому, що коли людина палить, у нього змінюється баланс речовин в головному мозку, унаслідок чого виникає залежність від куріння, тобто людина починає відчувати постійну тягу до куріння. Після цього кинути палити стає вельми складно. Висновок: кинути палити важко.
 
Що відбувається в організмі людини, яка палить тютюн
Як тільки людина закурює сигарету, нікотин через легені потрапляє в кров. І вже через 8 секунд починає впливати на головний мозок. Нікотин спочатку збуджує, а потім гальмує процеси в нервовій системі. Нікотин підсилює серцебиття, звужує кровоносні судини і підвищує артеріальний тиск. Для довідки: добова кількість серцевих скорочень у курця на 15-20 тисяч скорочень більше, ніж у людини, яка не палить. До того ж, серце курця перекачує за день на 1500 літрів крові більше, ніж у людини, що не палить. Таким чином, серце перевтомлюється і це сприяє виникненню хвороб серця, деякі з яких можуть привести до смерті. Разом з нікотином в легені потрапляє смола. Вона осідає на стінках легенів. Не буде перебільшенням сказати, що курець "їсть смолу ложками". Якщо людина викурює пачку сигарет в день, то за рік вона "з'їдає" 700 грам смоли. Разом з нікотином через легені в кров проникає і чадний газ. Цей газ зменшує попадання кисню у всі органи людини. Із-за дефіциту кисню м'язи тіла виснажуються, і виникає стан загальної втоми. Вміст чадного газу в крові тих, хто палить, в 15 разів більший, ніж у тих, хто не палить. При першій спробі закурити може виникнути непритомність, нудота і блювота.
 
Яка шкода від пасивного куріння
Коли хтось палить, то дим потрапляє не лише в легені курця, але і в легені всіх тих, хто знаходиться поблизу, навіть якщо, люди, що оточують курця, не палять. Внаслідок чого ми стаємо пасивними курцями, вдихаючи тютюновий дим, коли палять інші. Можна стати пасивним курцем, наприклад, в ресторані або кафе, де в повітрі в'ється сигаретний дим або в компанії людей, коли хтось палить, і, навіть у власній квартирі, якщо хтось з родичів палить в нашій присутності. За даними досліджень, подружжя курців частіше хворіє на серцево-судинні захворювання і бронхіальну астму і в середньому вмирає на 4 роки раніше, ніж ті, в яких чоловік або дружина не палить. У дітей, в сім'ї яких палять, погіршується слух. Тютюнопаління батьків викликає руйнування зубів у дітей. Якщо вагітна жінка палить, дитя в її утробі стає пасивним курцем. Для довідки: у вагітних жінок, які палять, діти народжуються недоношеними і зі зниженою вагою. Пасивне куріння також шкідливо для здоров'я, як і власне само тютюнопаління. У пасивних курців можуть розвинутися захворювання дихальних шляхів, астма і навіть рак. Як тютюнопаління впливає на організм курця початківця
У тих, хто недавно почав палити тютюн одяг, і волосся починають пахнути тютюном, з'являється неприємний запах з рота, з'являються плями на зубній емалі, змінюється колір зубної емалі, зуби починають жовтіти. Поступово знижується імунітет. Вчені знайшли пояснення, чому у людини розвивається залежність від тютюну. Річ у тому, що речовини, що входять в тютюновий дим, порушують баланс мікроелементів в головному мозку. Тому прибічників сигарет постійно тягне палити і їм важко відмовитися від придбаної згубної звички. Куріння тютюну легко затягує людину у свої тенета, з яких дуже важко вибратися: залежність формується швидко і непомітно. Почати палити тютюн значно легше, ніж зупинитися. Більшість курців жаліють, що колись вперше узяли в свої руки сигарету. Ще багато бажають кинути палити тютюн, але коли розвинулася залежність від куріння тютюну, такий рішучий крок зробити непросто. У курців початківців з'являються проблеми, пов'язані з дихальними шляхами: запалення слизових оболонок рота і горла, важке, жорстке дихання, задишка, кашель, може розвинутися астма або бронхіт. У тих, хто недавно почав палити тютюн, виникає кисневе голодування через те, що чадний газ, потрапляючи через легені в кров, швидше, ніж кисень поглинається гемоглобіном, унаслідок чого знижується доступ кисню у всі частини тіла.

Що відбувається в результаті тривалого тютюнопаління
Тривале тютюнопаління — це регулярне куріння сигарет і інших тютюнових виробів впродовж тривалого періоду часу. Медичні дослідження показують: тривале куріння тютюну в значній мірі підвищує ризик розвитку серйозних захворювань і сприяє передчасній смерті. Тривале тютюнопаління може привести до наступних захворювань: · захворюванням дихальних шляхів і легенів, включаючи хронічний бронхіт і емфізему легенів; рак легенів, губи і горла. Для довідки: ризик померти від хронічного бронхіту або емфіземи легенів у курців в 5 разів вище, ніж у тих, хто не палить, а ризик смерті від раку легенів в 23 рази вище у чоловіків-курців і в 11 раз вище у жінок-курців, ніж у людей, байдужих до тютюнопаління; · серцево-судинним захворюванням, включаючи інсульт, ішемічну хворобу серця, яка призводить до інфаркту міокарду. Нікотин викликає підвищену ламкість і закупорку судин. Від цього страждають судини серця і головного мозку. В результаті у людини може розвинутися інфаркт міокарду або інсульт. Для довідки: ризик померти від серцево-судинних захворювань удвічі вище у курців, чим в тих, хто не палить, а ризик померти від інсульту в 1,5 разу вище у курців, чим у тих, хто не палить; · захворюванням органів травлення, включаючи виразку шлунку і дванадцятипалої кишки, раку підшлункової залози; · захворюванням сечостатевих органів, включаючи рак нирок і сечового міхура. Ризик захворіти раком нирок, сечового міхура значно вище серед курців, чим у людей, байдужих до сигарет; · к зниженню функції репродуктивної системи у чоловіків і жінок і імпотенції у чоловіків. Нікотин підвищує ламкість і закупорку судин. При цьому дуже часто виникає звуження або повна закупорка судин статевого члена. В цьому випадку розвивається стійка імпотенція; · к ампутації ніг. Під дією нікотину виникає порушення кровопостачання судин нижніх кінцівок. Ці зміни можуть викликати необхідність ампутації стоп або ніг; · раку молочної залози. У тих жінок, які почали палити в підлітковому віці, ризик розвитку раки молочної залози на 70% вищий, ніж у їх ровесниць, які не палять. В переважній більшості від перерахованих вище захворювань можна померти. Для довідки: від захворювань, пов'язаних з тютюнопалінням, щороку вмирає більше людей, чим від СНІДу, алкоголю, наркотиків, автомобільних катастроф, умисних вбивств і самогубств, пожеж, разом узятих.

Що треба робити підлітку, аби не закурити
Перше: необхідно знати всю правду про тютюн і куріння і наш проект допоможе в цьому. Друге: потрібно знати, що, не дивлячись на рекламу, фільми і серіали, в яких улюблені герої можуть палити, більшість підлітків, молодих людей, дорослих і спортсменів не палять. Третє: займися фізичними вправами або улюбленим видом спорту, або спортивними танцями. Від цього потрійна користь: користь для здоров'я; прекрасно проведеш вільний час; ти знайдеш друзів, з якими у тебе будуть спільні інтереси, наприклад, спорт. Четверте: потрібно знайомитися з новими людьми і знаходити нових друзів, але при цьому слід залишатися вільним і незалежним від їх тиску. Не обов'язково палити "за компанію" лише тому, що твої друзі або інші люди палять. Оскільки палити тобі або не палити — це твій вибір, а не твоїх друзів. Не вони вирішують за тебе, а ти сам повинен вирішувати. Не палити — не означає бути слабким, не зовсім дорослим або "білою вороною". Якщо твій друг пропонує тобі закурити, а ти не хочеш, ти не повинен погоджуватися. Завжди можна і потрібно відмовлятися. Не палити — означає зробити вибір на користь здоров'я. Справжні друзі повинні це розуміти і поважати твій вибір. П'яте: не витрачай гроші на "дим". Краще збережи їх і витрать на що-небудь цікаве, наприклад, на модний одяг, нову комп'ютерну гру або на черговий похід в інтернет-клуб, або на дискотеку. Для довідки: якщо палити по одній пачці сигарет в тиждень, то за рік витрачається: якщо сигарети стоять до 2 у.о. за пачку — до 104 у.о.; якщо сигарети коштують до 3 у.о. за пачку — до 160 у.о. Шосте: не опинись в клітці під назвою "тютюн". Куріння — це клітка, куди легко попасти, але важко вибратися. І вже не ти, а сигарета керує тобою. Пам'ятай, що нікотин є в будь-яких сигаретах, сигарах і він викликає залежність. Будь вільним від тютюну. Розпоряджайся своїм життям сам і не дозволяй сигареті розпоряджатися ним. Сьоме: якщо ти вже почав час від часу палити або робиш це постійно, настав час кидати палити. У цьому подвійна користь: величезна користь для здоров'я і ти зберігаєш багато грошей. До того ж, якщо ти не палиш, то у тебе красивий, здоровий вигляд; від тебе і від твого волосся, одягу і з рота приємно пахне; у тебе білі зуби і сяюча посмішка. Завжди роби вибір на користь здоров'я!
 
Джерело http://www.smoking-alcoholic.ru/ukr/index.html
 
Категорія: Правова освіта | Додав: Olga_Bratischenko
Переглядів: 767 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Форум-конференція
  • Твоє віртуальне життя (63)
  • Музыкальный форум. (83)
  • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
  • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
  • Державна атестація - 9 клас (56)
  • Твій вибір професії (102)

  • Друкувати сторінку


    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    Copyright MyCorp © 2024