Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

Четвер, 13.08.2020, 20:15
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

 

ДЛЯ ВАС, УЧНІ

 

Безпека дітей в Інтернеті

On-ляндія  http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm

— це казкова країна, де діти почувають себе захищеними. Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету.
On-ляндія  — це інтерактивний курс з інтернет-безпеки — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

У цьому розділі діти та молодь можуть ознайомитися з питаннями інформаційної безпеки, причитавши історії-комікси. На додаток до відомостей про інформаційну безпеку ці історії містять завдання та теми для розгляду.

Учні можуть ознайомитися з історіями самостійно, у маленьких групах, або під керівництвом вчителя. Історії призначено для різних вікових груп, але їх можна використовувати також залежно від рівня навичок учнів.

Історії для дітей 7—10 років

Безмежний ліс — історія про дев'ятирічного Миколку, який вчиться користуватися комп'ютером та електронною поштою. Читачі дізнаються про те, що таке Інтернет і що в ньому можна робити. Крім того, в історії розповідається про те, що в Інтернеті є речі, від яких слід захиститися.

Нові друзі Ганнусі — це продовження історії «Безмежний ліс». Головною героїнею є двоюрідна сестра Миколки, Ганнуся. В історії йдеться про публічний характер Інтернету, етикет в Інтернеті, публікацію зображень та авторські права.

Історії для дітей 11—14 років

Римська група — розпочинається з того, що Ема, яка є членом шкільного театрального гуртка, отримує сценарій він невідомого друга з чату. В історії порушуються питання авторських прав, захисту комп'ютера та значення паролів.

Плутанина та інциденти — цей розділ містить короткі оповідання, в яких йдеться про достовірність інформації в Інтернеті, відповідальність, пов'язану з публікацією фотографій та текстів, а також про зустрічі з людьми в Інтернеті та про однорангові (P2P) мережі в Інтернеті.

Для того щоб мати можливість переглянути історії, на комп’ютері має бути встановлено Flash-програвач. Якщо у вас його нема, натисніть тут.

 

 
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ
 
 

Особливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність Інтернет ресурсів для дітей, як убезпечити свою дитину від негативного контенту .

Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до всесвітньої мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути безпечний інтернет для дітей.

Чим небезпечний інтернет для дітей?

За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті , які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх дитини в інтернеті :

 • незаконний контент: "доросла" реклама тютюну, алкоголю, сексу, азартні ігри, порнографія;
 • платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо;
 • заклики до асоціальної поведінки, насильства і жорстокості;
 • пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки;
 • спілкування на форумах і чатах з шахраями, аферистами і злочинцями під личиною доброзичливців;
 • змушення надання особистої інформації дитини або її сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях.

Програма "Безпечний інтернет для дітей"

Соціальні служби захисту дитинства спільно з інтернет провайдерами, мобільними операторами і міністерством освіти розробили програму, основною метою якої є навчання дітей різного віку правилам безпечного використання інтернету. У рамках програми

 • видано посібник для батьків , що допомагає навчити дітей уникати небезпек у віртуальному світі;
 • розроблена програма "Батьківський контроль " для мобільних операторів, яка захищає дітей при користуванні інтернетом через телефон;
 • створений список безпечних дитячих сайтів , надійність яких підтверджена службою цензури.

Але ніяка програма не дасть повної гарантії безпеки вашої дитини, якщо ви самі не прикладете максимум зусиль для захисту його від мережевого негативу.

Як убезпечити дитину? Поради батькам

Щоб забезпечити безпечний інтернет для дітей, батьки повинні врахувати деякі технічні моменти:

 • забезпечити регулярне оновлення програмного забезпечення вашого комп'ютера;
 • встановити програму захисту від комп'ютерних вірусів
 • налаштувати безпечний простір , у якому вказуються сайти, дозволені для перегляду дітей;
 • встановити на комп'ютері програми фільтрації , які блокують доступ до небажаних сайтів, які мають негативну інформацію для дитячого сприйняття;
 • користуйтеся журналом переглянутих веб-сторінок , який допоможе контролювати "подорожі" вашого чада в інтернеті.

Встановіть комп'ютер в загальній кімнаті , тоді ви зможете ненав'язливо контролювати час, проведений вашою дитиною за комп'ютером та інформацію, яку він черпає у віртуальній мережі.

У кожного віку - свої запити

Діти різного віку відрізняються інтересами, сприйняттям навколишнього світу і реакцією на різні події. Батькам необхідно чітко усвідомлювати, в якому обсязі і в якому вигляді необхідний інтернет дитині в тому чи іншому віці.

 • Дошкільнятам до семи років цікаво грати в сюжетно-рольові та розвиваючі ігри, за умови обмеження часу ігор . Для дошкільника можна вибрати розвиваючий комп'ютер без особливих складнощів - у цьому віці така модель цілком підійде. На комп'ютерні ігри досить відводити 30-40 хвилин на день , решту часу присвячувати іграм з однолітками, прогулянкам на свіжому повітрі, читання, малювання, спорту і спільним занять з батьками, які зближують і роблять відносини більш довірливими.
 • Діти з 7 до 11 років віддають перевагу грати в мережеві ігри, заводячи віртуальних друзів по ігровому майданчику.

   


  Саме в цьому віці виникають проблеми у спілкуванні з однолітками і саме в цей час як ніколи потрібна порада і розуміння близької людини. Намагайтеся бути поруч зі своєю дитиною у важкі хвилини емоційних переживань, тоді ви завжди будете присвячені в історії нових віртуальних знайомств. У середньому шкільному віці бажано показати дитині, що інтернет - це не тільки ігри та розваги, що це невичерпне джерело інформації , який можна використовувати для освіти та розвитку своїх здібностей.

 • З 11 до 14 років - це підлітки, головною і основоположною діяльністю яких в інтернеті є спілкування з ровесниками. У цьому віці постають питання статевого розвитку і статевих стосунків між чоловіком і жінкою. Якщо у дитини немає довірчих відносин з батьками, він використовує для отримання відповідей на питання, що цікавлять сумнівні сайти інтернету. У підлітковому віці виникає непереборне бажання чимось виділитися в компанії своїх однолітків і не у всіх це виходить в реальному житті. Дайте вашій дитині можливості для самовираження : спортивні секції, танцювальні клуби, гуртки прикладної творчості, школи мистецтв. Інакше ваша дитина постарається знайти спосіб самовираження у віртуальному світі, що може привести до віртуальної залежності.

Довіра має бути обопільним

Для того, щоб зробити безпечним інтернет для своїх дітей , батьки повинні встановити довірчі відносини з дітьми в усіх питаннях, що стосуються відвідин інтернету. Навчіть вашу дитину:

 • користуватися пошуковими програмами, щоб знаходити потрібну інформацію;
 • правильно оцінювати корисність сайтів
 • необхідності користуватися паролем і ніком для спілкування в соціальних мережах;
 • давати мінімальну інформацію про себе при реєстрації на сайтах;
 • "іти "від спілкування з надмірно настирливими віртуальними" приятелями ";
 • Уникати" безкоштовних "акцій, лотерей та розіграшів.

Не сваріть дитину занадто строго за перегляд недоречних матеріалів, поясніть йому спокійно, чому не потрібно відвідувати ці сторінки. Ви повинні розповісти в зрозумілій формі своїй дитині, які небезпеки можуть ховатися під личиною віртуальних "друзів" і "шанувальників" і застерегти їх від помилок. Інтернет-злочинці намагаються втертися в довіру до дитини будь-якими шляхами:

 • у молодших дітей намагаються викликати жалість, пропонуючи врятувати бездомну тварину при особистій зустрічі;
 • дітей постарше залучають іграшками та речами, які хочеться мати кожній дитині;
 • у підлітків намагаються підвищити самооцінку і налаштувати його проти "нерозуміючих" батьків, доводячи, що тільки вони можуть зрозуміти і вирішити всі проблеми, але для цього виманюють інформацію про дитину і закликають до особистої зустрічі.

Батьки - головний авторитет

Підключаючи сімейний комп'ютер до інтернету, ви повинні визначитися з основними пунктами:

 • Для чого особисто вам потрібен інтернет? Якщо ви проводите вільний час в інтернеті за розвагами , іграми і безцільним спілкуванням - будьте готові, що ваш малюк буде використовувати всесвітню мережу з тією ж метою, наслідуючи приклад авторитетного батька.
 • Чи потрібен інтернет вашій дитині в освітніх цілях або щоб проводити вільний час за комп'ютером? Адже не секрет, що деякі батьки, купуючи комп'ютер, сподіваються "позбутися" від надокучливого малюка, від його цікавих питань і закликів пограти, почитати, помалювати. Тобто, той час, який ви могли б використовувати для спілкування з дитиною, буде віддано їм спілкуванню з комп'ютером та інтернетом.

Пам'ятайте, безпека інтернету для дітей більшою мірою залежить особисто від вас, ніж від модераторів та адміністраторів сайтів.

Джерело: http://pan-ta-pani.com/12762-bezpechnijj-internet-dlya-ditejj.html

Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Форум-конференція
 • Твоє віртуальне життя (63)
 • Музыкальный форум. (83)
 • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
 • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
 • Державна атестація - 9 клас (56)
 • Твій вибір професії (102)

 • Архів записів

  Друкувати сторінку


  1 вересня
  1 вересня
  1 вересня
  1 вересня
  1 вересня
  1 вересня
  Copyright MyCorp © 2020Конструктор сайтів - uCoz