Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

П`ятниця, 26.04.2024, 15:56
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Атестація педагогічних працівників [12]
Методичні публікації [22]
Складові освітньої мережі школи [19]
Програма "100 відсотків" [9]
Документи міськво [18]
Соціальні ініціативи Президента [8]
Правова освіта [21]

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Методична лабораторія учителя » Кабінет управління » Правова освіта

Що таке алкоголь?
03.11.2013, 23:33
Що ми знаємо про алкоголь
Ми стикаємось з алкоголем скрізь. Реклама пива і інших алкогольних напоїв, якою насичений телеефір, атакує нас щодня. Алкоголь продають в магазинах, в кіосках, в барах. Його вживають усюди — на вулиці, в громадських місцях. Його п'ють і батьки, і родичі, і сусіди, і чоловіки і жінки. Так в чому проблема? То хіба алкоголь, який всі охоче п'ють, такий вже шкідливий і поганий? Що таке алкоголь: · чистий алкоголь — це прозора рідина без запаху і кольору; · алкоголь отримують в результаті шумування цукру, який міститься, наприклад, у винограді, пшениці або картоплі; · в будь-якому алкогольному напої є алкоголь, а також вода і речовини, які додають йому відповідний запах і колір; · алкогольні напої розрізняються за вмістом в них алкоголю. Чим більше міститься алкоголю, тим більше міцний напій. Міцність алкогольного напою вимірюється в об'ємних відсотках вмісту алкоголю в напої. Наприклад, в пиві — близько 3-5 об'ємних відсотка, у вині — 12-18 об'ємних відсотка, в міцних напоях — 30-40 об'ємних відсотка; · по своїй дії алкоголь належить до наркотичних речовин. У незначних дозах алкоголь гальмує роботу головного мозку і викликає ефект розслаблення організму; · у великих кількостях алкоголь діє на організм як отруйна речовина, яка руйнує печінку, клітини головного мозку і спричиняє алкогольну залежність або алкоголізм. · Вживання алкоголю у великих дозах за один раз може спричинити смерть.
Від чого залежить вплив алкоголю на організм людини
Вплив алкоголю на організм людини залежить від: · ваги і зросту людини: чим менше людина важить і ніж менше у неї зріст, тим швидше вона п'яніє. Організм дітей і підлітків ще не сформувався і не досяг фізичної зрілості. Діти і підлітки мають меншу вагу, чим дорослі, і на зріст вони, як правило, також нижче, ніж дорослі. Отже, і сп'яніння настає набагато швидше; · статі людини: при вживанні однакової кількості алкоголю, жінки п'яніють швидше і сильніше, ніж чоловіки. Жінки, як правило, нижчі за зростом і мають меншу вагу. Організм жінки містить менше води. Обмін речовин також відбувається по-іншому, чим у чоловіків. Якщо жінки зловживають алкоголем, проблеми із здоров'ям у них з'являються набагато раніше, ніж у чоловіків; · проміжку часу між вживанням їжі і вживанням алкогольного напою: чим більший проміжок часу між часом, як прийняв їжу, і тим, як випив алкогольний напій, тим більш сильне сп'яніння. Найсильніше п'яніють на "порожній" шлунок; · міцності алкогольного напою і від специфіки газу в ньому: міцні напої, наприклад горілка, а також шипучі напої, наприклад, шампанське, швидше всмоктуються в кров. Отже, від міцних і шипучих напоїв п'яніють швидше; · кількості випитого: чим більше випив, тим сильніше сп'янів; · швидкості, з якою був випитий алкогольний напій: чим швидше випив, тим швидше сп'янів.
 
Що відбувається в організмі людини в результаті прийому алкоголю
Після вживання алкогольного напою алкоголь всмоктується в кров дуже швидко. За декілька хвилин він вже розноситься по всьому тілу і потрапляє в головний мозок. Після вживання алкогольного напою кровоносні судини розширюються, і алкоголь починає негативно впливати на серце. Після вживання алкогольного напою відбувається також і навантаження на печінку. Печінка — орган, який виводить алкоголь з організму людини. Чим більше випив, тим більше навантаження на печінку. Печінка виводить з організму людини 10 мл чистого алкоголю за 1 годину. Наприклад, якщо хтось випив півпляшку вина, то через три години після цього алкоголь все ще знаходитиметься у нього в крові. Алкоголь також впливає на м'язи. Після вживання алкогольного напою організм починає втрачати більше води за одиницю часу, чим у звичайному стані. Людський організм на 72% складається з води. Втрата води для організму дуже небезпечна. Навіть при вживанні невеликої кількості алкоголю людина набагато повільніше реагує на зовнішні подразники і йому необхідно більше часу, аби щось вирішити. Саме тому з людьми в цьому стані часто трапляються нещасні випадки. Значна кількість випитого алкоголю може спричинити тремтіння рук і двоїння в очах. Людина стає емоційно неврівноваженою. Порушується здатність правильно оцінювати події, і, як наслідок, людина втрачає контроль над собою і своїми поступками. В стані алкогольного сп'яніння може статися таке, про що потім дуже пошкодуєш, але буде вже пізно.
 
Що може статися в результаті алкогольного сп'яніння
В стані алкогольного сп'яніння сильно підвищується ризик нещасних випадків: половина тих, хто потрапляє під машину, знаходяться в нетверезому стані. Якщо людина в стані алкогольного сп'яніння керує автомобілем, ризик попасти в аварію самому або травмувати пішохода різко збільшується. Більш ніж половина пожеж в квартирах і приватних будинках виникає із-за тютюнопаління людей, які знаходяться в стані алкогольного сп'яніння. Часто це закінчується смертельними наслідками. Половина з тих, хто втопився в річці, озері або ставку, були в стані алкогольного сп'яніння. Можна отримати важкі травми, серед них і травму голови: половина з тих, хто потрапляє до лікарні по "швидкій допомозі", мають травму голови, отриману в стані алкогольного сп'яніння. Можна знепритомніти, якщо випити велику кількість алкоголю. Можна захлинутися блювотними масами і померти: часто після вживання значної кількості алкоголю нудить. Якщо людина впала, і її знудило, то вона може захлинутися власними блювотними масами і померти. Можна отруїтися алкоголем і померти: тисячі людей щороку вмирають із-за отруєння алкоголем. Можна завдати невиправної шкоди здоров'ю майбутньої дитини. Медичні дослідження останніх років показують: вживання навіть невеликої кількості алкоголю під час вагітності може завдати дуже серйозної шкоди здоров'ю майбутньої дитини — спричинити фізичну і розумову затримку її розвитку. В ранці може настати огидне, хворобливе похмілля. Нудота, голова розколюється на тисячу частин, постійно мучить спрага - це похмілля. Стан похмілля виникає в результаті вживання великої кількості алкоголю і втрати організмом великої кількості води. Похмілля може тривати один або декілька днів, до тих пір, поки весь алкоголь не вийде з організму людини. Можна попасти у в'язницю. Дуже часто люди в стані алкогольного сп'яніння потрапляють в різні сумнівні історії, наприклад, стають учасниками бійок або розбою, завдають шкоди чужому майну. У результаті проти них може бути порушена кримінальна справа, і вони можуть попасти у в'язницю. Можна стати посміховиськом в очах оточення. На вечірках і дискотеках, аби відчути себе впевненіше, молоді люди спочатку випивають і лише після цього починають спілкуватися. Вони вважають, що так вони виглядають привабливими і іншим з ними цікаво, не помічаючи, що п'яна поведінка часто викликає кепкування і навіть відразу в оточуючих. Кохані інколи втрачають до них усілякий інтерес. Можна втратити контроль над собою і зробити вчинки, яких в тверезому стані ніколи б не зробив. Втрата контролю над собою в результаті алкогольного сп'яніння може спричинити випадкові зв'язки, а це, у свою чергу, може мати такі наслідки, як незапланована вагітність, венеричні хвороби і СНІД.
 
Що відбувається в результаті тривалого зловживання алкоголем
Тривале зловживання алкоголем — це регулярне вживання великої кількості алкоголю впродовж тривалого часу. Тривале зловживання алкоголем збільшує ризик розвитку серйозних захворювань і веде до передчасної смерті. Тривале зловживання алкоголем веде до захворювань: · підвищеного артеріального тиску, серцево-судинним захворюванням, інфаркту міокарду і інсульту. Алкоголь, потрапляючи в організм людини, сприяє підвищенню артеріального тиску. Чим більше людина п'є, тим вище підіймається її артеріальний тиск. Чим вище артеріальний тиск, тим більше навантаження на кровоносні судини і серце і тим вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інфаркту і інсульту; · виразки шлунку, хвороб печінки і цирозу печінки. Алкоголь збільшує навантаження на всі органи системи травлення людини, зокрема і печінку. Печінка — це орган, який виводить алкоголь з організму людини. Чим більше було випито алкоголю, тим більше навантаження на печінку. Тривале зловживання алкоголем призводить до того, що печінка не може впоратися з алкоголем, який постійно поступає до неї і, зрештою, руйнується; · раку губи і горла. Медичні дослідження доводять: у людей, які зловживають алкоголем, може розвинутися рак губи і горла. Ризик значно збільшується, якщо той, хто зловживає алкоголем, ще і палить; · психологічних проблем і розвитку депресії. Багато з тих, хто регулярно зловживає алкоголем, стає нервовим і дратівливим. Такий психологічний стан відбивається на їх роботі, на їх стосунках з оточенням і на їх сім'ї. Часто страждають діти. Якщо розвивається депресія, людина стає байдужою і втрачає сенс життя; · алкоголізму. Алкоголізм — це емоційна і фізична залежність людини від алкоголю. При алкоголізмі людина відчуває потребу в алкоголі. При алкоголізмі людина більше не контролює, скільки вона п'є. Алкоголь повністю "контролює" її. Алкоголь замінює людині все: роботу, сім'ю і її власне здоров'я. Фізична залежність від алкоголю може стати причиною того, що людина питиме, не зупиняючись, день і ніч. Це може спричинити стан "білої лихоманки", яка супроводжується повною втратою орієнтації і галюцинаціями. Дуже рідко людину в такому стані вдається врятуватися від смерті. Алкоголізм вражає головний мозок і спричиняє передчасну смерть. Кожна людина, яка потрапляє в залежність від алкоголю, потребує лікування. Лікування алкоголізму — тривалий процес. Під час лікування людині не можна вживати ні грама алкоголю впродовж багатьох років. Алкоголізм може розвинутися в кожного, хто зловживає алкоголем.
 
Популярні помилки про алкоголь
Люді часто вигадують виправдання своїй поведінці, зокрема, коли вживають алкоголь. Можна почути від різних людей (своїх родичів, друзів, сусідів) про те, як діє алкоголь на організм людини, що потрібно робити, якщо перепив і тому подібне. Хочеться їм вірити. Але в більшості випадків їх слова неправда, а ми хочемо, аби ви знали правду. Похмілля. Багато хто переконаний, що в стані похмілля необхідно обов'язково випити ще невелику кількість алкогольного напою, аби похмелитися. Печінка може вивести з організму людину лише 10 мл алкоголю за 1 годину. Випиваючи додаткову кількість алкоголю, людина лише збільшує навантаження на, і без того "переобтяжену", печінку. Ні додатковий алкоголь, ні кава, ні холодний душ, ні свіже повітря не призводять до дійсного протверезіння. Правда полягає в тому, що єдиний лікар від похмілля — це час. Алкоголь виводиться з організму лише за певний час. Людина в стані похмілля повинна уникати вживання алкоголю протягом 2-х днів, аби дати своєму організму "відпочити" і схаменутися. Алкоголь не помічник у вирішенні проблем. Деякі люди вірять, що алкоголь допомагає забутися і не думати про проблеми. Проте можна забути про свої проблеми на сьогоднішній вечір, а вранці вони знову нагадають про себе. Якщо весь час повертатися до алкоголю, аби забути про проблеми і горе, то це пряма дорога до алкоголізму. І тоді поряд з проблемами, про які хотілося б забути, з'явиться ще одна проблема — алкоголізму. Правда полягає в тому, що алкоголь не вирішить проблем, а спричинить нові — алкоголізм і зневага тих, хто оточує. Пиво. Окремі люди вірять, що можна пити пиво в необмежених кількостях без ризику для здоров'я, тому що пиво – слабоалкогольний напій. Правда полягає в тому, що 330 мл пива (це одна банка), 150 мл вина (це один келих) і 40 мл горілки (це одна чарка) містять однакову кількість алкоголю. Ось і подумайте, чи можна пити пиво скільки завгодно багато? Від алкоголю можна померти. Деякі вважають, що від алкоголю не помреш: пий собі і пий. Правда полягає в тому, що людина може померти від дози алкоголю, якої не витримає її серце або з якою не впорається її печінка. Про міру і про кількість випитого алкоголю. Деякі, особливо підлітки, щиро вірять, що алкогольні напої не завдадуть шкоди, якщо знати міру в їх вживанні. Проте при цьому вони ніяк не можуть визначити цю міру: ні у грамах, ні в мілілітрах. Вони думають, що міра це коли не напиваєшся до такого стану, коли друзі доставляють товариша по чарці, що перебрав, на собі додому. Правда полягає в тому, що, по-перше, стан, близький до того, коли друзі товариша по чарці, що перебрав, тягнуть на собі додому, не може вважатися мірою, а по-друге, вплив алкоголю на організм людини залежить від ваги, і віку людини. Діти і підлітки важать значно менше, чим дорослі. Отже, молоді люди, які не досягли фізичної зрілості, не можуть вживати стільки ж алкоголю, скільки дорослі. В європейських країнах міру визначають одиницею алкоголю, яка, у свою чергу, визначається в грамах і мілілітрах. 1 одиниця алкоголю = 10 мл чистого алкоголю. У 330 мл банці пива міцністю 4%-5% міститься 1,5 одиниць алкоголю. У 150 мл келиху вина міцністю 11%-12% міститься 1,5 одиниць алкоголю. У 40 мл чарки горілки міцністю 40% теж міститься 1,5 одиниць алкоголю. Якщо доросла людина регулярно вживає понад три одиниці алкоголю, він завдає шкоди своєму здоров'ю. Про змішуванні алкогольних напоїв. Дехто вірить, що можна змішувати різні алкогольні напої. Правда полягає в тому, що змішувати різні алкогольні напої між собою, особливо сурогатного походження, небезпечно для життя.
 
Що треба робити підлітку, аби не вживати алкогольні напої
Перше: необхідно знати всю правду про алкоголь і наш проект допоможе в цьому. Друге: спробуй відстрочити вживання алкоголю, включаючи пиво, до настання фізичної зрілості. Вважається, що людина досягає фізичної зрілості тоді, коли вона стає повнолітньою, тобто у віці 18 років. Третє: займися фізичними вправами або улюбленим видом спорту, або спортивними танцями. Від цього потрійна користь: користь для здоров'я; прекрасно проведеш вільний час; ти знайдеш друзів, з якими у тебе будуть загальні інтереси, наприклад, спорт. Четверте: якщо мучить спрага, випий що-небудь безалкогольне, навіть якщо це коштуватиме дорожче, ніж пиво. Пам'ятай: алкоголь виводить воду з організму, тому не може угамувати спрагу. Не пити алкогольні напої — означає зробити вибір на користь здоров'я. Справжні друзі повинні це розуміти і поважати твій вибір. П'яте: не витрачай гроші на пиво або інші алкогольні напої. Краще збережи їх і витрать на що-небудь цікаве, наприклад, на модний одяг, нову комп'ютерну гру або на черговий похід в інтернет-клуб, або на дискотеку. Шосте: не думай, що ти єдиний, хто не хоче вживати алкоголь. Таких людей багато. Завжди роби вибір на користь здоров'я!
 
Джерело http://www.smoking-alcoholic.ru/ukr/index.html
Категорія: Правова освіта | Додав: Olga_Bratischenko
Переглядів: 1449 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Форум-конференція
  • Твоє віртуальне життя (63)
  • Музыкальный форум. (83)
  • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
  • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
  • Державна атестація - 9 клас (56)
  • Твій вибір професії (102)

  • Друкувати сторінку


    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    Copyright MyCorp © 2024