Середа, 08.05.2024, 23:24

Головна » 2012 » Липень » 31 » МНС України Головне Управління МНС України в Донецькій області
МНС України Головне Управління МНС України в Донецькій області
Звернення до населення у період сухої та спекотної погоди

Шановні громадяни! На території Донецької області встановилась суха та спекотна погода з найвищим 5-м класом пожежонебезпеки. У зв’язку з цим значно зросла кількість пожеж в лісах та сільгоспугіддях, займання сухої трави, очерету та сміття. Пожежі завдають великих збитків державі та навколишньому середовищу. Протягом травня-липня 2012 року в області на відкритих територіях вже зафіксовано більше 270 пожеж на площі понад 283 га, а у державному лісовому фонді області сталося 10 пожеж загальною площею близько 2,38 га. Лише за добу 29 липня в області сталося 126 пожеж! В екосистемах – 25, площею 52,9 га, лісових пожеж – 7, площею 0,34 га. Навіть маленька іскра, незагашене вогнище, кинута сигарета або необачно залишені сірники у руках дітей, можуть спричинити пожежу.

Звертаємося до населення із застереженням:
- будьте обережні у поводженні з вогнем і не розводьте вогнищ в лісах та лісосмугах;
- виходячи із помешкань, не забувайте вимкнути електричні та газові прилади;
- будьте вкрай уважними при курінні;
- не допускайте дитячих пустощів з вогнем;
- під час прогулянок дотримуйтесь правил пожежної безпеки і без необхідності не розводьте вогонь;
- у повітряну погоду взагалі утримуйтесь від використання відкритого вогню;
- з настанням пожежонебезпечного періоду утримуйтесь від заїзду на територію лісового фонду та сільгоспугідь.

ЯКЩО ВИНИКЛА ПОЖЕЖА - НЕГАЙНО ПОВІДОМТЕ ПРО ЦЕ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «101» ТА БЕРІТЬСЯ ЗА ГАСІННЯ ПОЖЕЖІ ПІДРУЧНИМИ ЗАСОБАМИ.

В Україні за знищення, пошкодження або випалювання рослинності передбачена:
- кримінальна відповідальність (ст. 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яка передбачає покарання до 10 років позбавлення волі);
- адміністративна відповідальність (ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків», яка передбачає штрафні санкції розміром до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Пам’ятайте, що збереження рослинності, лісів та майна від вогню залежить в першу чергу від кожного з нас!

ГТУ МНС у Донецькій області

ГУ ДТБ у Донецькій області