Понеділок, 06.05.2024, 21:17

Study English [10]

Головна » Творча лабораторія учня » Вивчаємо українську мову

Мовний етикет
1)ЯК ПРАВИЛЬНО УКРАЇНСЬКОЮ ВІДПОВІДАТИ НА ПОДЯКУ?

2)ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЗА ЗНАЧЕННЯМ ПРИКМЕТНИКИ "здібний" та "здатний" ?

3)Чи це по-українському сказати : "ВЕЛИКЕ СПАСИБІ" ?

4)ЯКИМИ ЗНАЧЕННЯМИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ІМЕННИКИ дипломант - дипломат - дипломник?

5)ЧИ ОДНАКОВЕ ЗНАЧЕННЯ МАЮТЬ СЛОВА любимий і улюблений, з якими словами найчастіше сполучається кожне з них?

6)ЯКИЙ З ДВОХ ВАРІАНТІВ - протягом і на протязі - НАЙДОЦІЛЬНІШЕ ВЖИВАТИ, КОЛИ ЙДЕТЬСЯ ПРО ЧАС?

Категорія: Вивчаємо українську мову | Додав: NatVik (03.01.2010) | Автор: Наталя Вікторівна
Переглядів: 1648 | Коментарі: 36 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 351 2 »
35 D@sha
Я теж вважаю, що доцільніше вживати протягом! biggrin biggrin biggrin

34 Alesj@
Протягом одного часу ми чекала на неї.

32 Alesj@
Я вважаю, що доцільніше вживати протягом!

33 NatVik
Наприклад ... smile

30 Alesj@
Згодна з дівчатами!

31 NatVik
Ви маєте рацію cool Любимий - це той, що користується чиєюсь любов'ю, викликає в когось почуття любові.Частіше в сучасній літературній мові вживані синоніми - любий, милий, у відповідному контексті - коханий.
Улюблений - той, кого серед інших найбільше люблять(улюблена учениця), або те, що найбільше відповідає чиїмось смакам, уподобанням, нахилам (улюблені місця, улюблений колір, улюблена страва). Інколи замість улюблений вживають любимий : любимий письменник, любимий літературний герой, бо саме цьому письменникові, літературному героєві віддають перевагу перед іншими письменниками, героями.
cool smile biggrin

28 D@sha
Любима може бути людина, іншими словами це людина, яку люблять.
А ось слово улюблений ми використовуємо найчастіше. Улюбленим може бути фільм, герой, улюблена справа, передача і ін.
dry dry dry

29 ЮлЯ
Любима може бути людина.Це людина, яку люблять.
Улюбленим може бути фільм, герой, улюблена справа, передача,урок та інше.
Слово улюблений ми використовуємо найчастіше.

happy

26 Alesj@
Жінка,яка їхала в автобусі, тримала у руці дипломат.
Дипломант викладає у школі. biggrin

27 NatVik
В українській мові слова "преподати" немає wink Учитель - викладає у школі smile

23 Alesj@
ДИПЛОМАНТ, -а, ч. 1. Студент або учень середнього спеціального навчального закладу, який працює над дипломним проектом, дипломною роботою. 2. Особа, відзначена дипломом за видатні успіхи в якій-небудь галузі.
ДИПЛОМАТ, -а, ч. 1. Службова особа, яка має урядові повноваження для відносин з іншими державами. 2. перен., розм. Людина, яка вміло і тонко діє у стосунках з іншими. 3. розм. Портфель у вигляді плоскої валізки; аташе-кейс.
ДИПЛОМНИК, -а, ч. Те саме, що дипломант 1.
Дипломант та дипломник те саме,а дипломат має інше значення. biggrin

24 NatVik
Уведіть, будь ласка, подані слова до речення, враховуючи їх значення wink

22 D@sha
Дипломат - 1. Службова особа, що займається дипломатією. 2. перен. Особа, яка вміло, тонко діє в стосунках з іншими. 3. розм. Портфель у вигляді плоскої валізки. flower flower flower

25 NatVik
smile smile smile

19 Alesj@
Згодна з Дашею.

18 D@sha
Ні, тому що в українській мові є слово ДЯКУЮ tongue tongue tongue

21 NatVik
"Велике спасибі" - це незграбна калька російського вислову "большое спасибо", що, своєю чергою, є калькою французького "qrand merci". По-українськи треба казати "сердечно дякую", "щиро дякую", "дуже дякую", "дякую від усієї душі" wink smile biggrin

17 NatVik
УСІ МОЛОДЦІ !
Відчувається одразу, що знаємо, де на полиці стоїть словник biggrin

20 ЮлЯ
Згодна з Дашею.

15 Ilonochk@
Ви не думайте, Наталя Вікторівна, я спочатку написала своє, а потім прочитала Ваш коментар wink surprised

16 NatVik
Дуже добре biggrin Я не зважаю cool

14 Ilonochk@
-Прошу
-Будь ласка
-Не зважайте tongue biggrin happy

12 Alesj@
З тим,що додала Даша,я теж згодна.

11 D@sha
ЗДІБНА може бути людина, у якої є якість ЗДІБНОСТІ від народження, а упродовж життя вона їх розкриває. А ЗДАТНА людина може бути на якісь вчинки або здатна щось зробити. Це у людини з'являється згодом. wink wink wink

10 ЮлЯ
ЗДАТНИЙ, -а, -е. 1. на що, до чого і з інфін. Який може, уміє здійснювати, виконувати, робити що-небудь, поводити себе певним чином.\\\\
для кого і до чого, Придатний для кого-, до чого-небудь, на щось, годящий. 2. Який має здібності до чого-небудь,який може зробити щось; обдарований.
ЗДІБНИЙ, -а, -е. 1. Який має природні здібності; обдарований, талановитий. 2. з інфін. і до чого. Який може або вміє щось робити, придатний до чогось.
Таким чином,здібний має теж значення,що і здатний,але здатний може й ще поводити себе певним чином.
happy happy happy happy

13 NatVik
Наведіть, будь ласка, приклади вживання цих слів у різних контекстах cool

8 D@sha
Згідна з відповіддю Алесі cool

9 NatVik
Невже не можна щось додати ? tongue

7 Alesj@
ЗДАТНИЙ, -а, -е. 1. на що, до чого і з інфін. Який може, уміє здійснювати, виконувати, робити що-небудь, поводити себе певним чином. // для кого і до чого, Придатний для кого-, до чого-небудь, на щось, годящий. 2. Який має здібності; обдарований.

Таким чином,здібний має теж значення,що і здатний.Але здатний ще й може поводити себе певним чином.

6 NatVik
УСІ МОЛОДЦІ!
bye

5 NatVik