Вівторок, 23.04.2024, 13:40

Study English [10]

Головна » Творча лабораторія учня » Вивчаємо українську мову

10 клас Повторюємо орфограми
Кожна вправа побудована на афоризмі. На місці крапок необхідно поставити чи не поставити букву або знак. Ключова фраза або слово зашифровано у стовпчиках. Відповіді відправляємо в ОП вчителя. Бажаємо всім успіху!!!
Категорія: Вивчаємо українську мову | Додав: NatVik (04.10.2011)
Переглядів: 2293 | Коментарі: 9 | Рейтинг: 4.6/5
9 Анютка
Запишіть подані слова у два стовпчика:
1.пишеться м’який знак і апостроф
2.не пишеться м’який знак і апостроф

Ключ:підкресліть другу з початку слова букву і у вас повинно вийти назва твору,який написав В.Стус

8 Alesj@
Запишіть слова у 2 колонки: 1 - з апострофом, 2 - без нього. З перших букв другої колонки прочитайте вислів «Поетична … - це найприродніша … . (Леся Українка)

7 RitA
Запишіть слова у 2 колонки: 1 – з м’яким знаком, 2 – без нього. Підкресліть у кожному слові другу літеру і прочитаєте останні слова висловлювання Нельсон Мандела: "Якщо ви розмовляєте з людино мовою, яку вона розуміє, - слова досягають її голови. Якщо ви розмовляєте з людино її мовою, то слова ... ...".

Ісаєвич.. , адміральс..кий , лоял..ний , медовар.. ,кров.. , успішніст.. , лял..ка , вгодованiст.. , дален..ко , зцiплен..ня , тюлен.. , iталiйс..кий , лямоч..ка ,тьмянiст.. .

6 KING
Випишіть з кожного абзацу слова з апострофом, і у вас вийде прислів'я по перших літерах цих слів.
1) Хлоп..ята, любов’ю, дзв..якнути, Св..ятослав, ім..я, б..ють.
2) Тьм..яний, в..яжу, сім..я, моркв..яний, Іл..я, ір.. юрський, м..ята, ф..юрер, уб..є.
3) Гороб..ятко, м..юзкл, сер..йозний, обов..язок, Лук..ян, р..яжанка, Мурав..йов, об..їдати, в..юн, гіпю..р, аб..юрація.

5 An
Запишіть слова у 2 колонки: 1 - з апострофом, 2 - без нього. З перших букв прочитаєте вислів Миколи Некрасова. Підказка: у двох словах треба поставити м'який знак
Ал..янс, дзв..якнути, щоп..ятниці, олов..яний, б..ють, солов..ї, узб..ережжя, мавп..ячий, кур..йоз, аб..ітурієнт, Лук..ян, об..єм, в..юн, арф..яр, миш..як, моркв..яний, порт..єра, р..юкзак, об..іняти, св..ято, тр..іска, бар..єр, ув..язнювати, Луб..янка, оп..яніти, тер..єр, обр..ій, р..ясно, оп..івночі, ін..єкція, сурм..яний, нав..язувати, обв..язувати.

4 Лерка
Запишіть слова у 2 колонки: 1- з м’яким знаком та апострофом, 2 – без м’якого знака та апострофа. Підкресліть кожну третю букву і прочитайте вислів.

Лук..ян, прос..ба, віс..ім, руж..є, к..янті, мавп..ячий, стан..ся, сміхун..чик, когот.., с..яйво, Прокоф..єв, голуб..я, к..юре, кров.., здоров..я, довір..я, ф..юзеляж, прал..ня, комп..ютер, орудд..я, гравец.., об..єкт, р..юмсати.

3 D@sha
Запишіть слова у 2 колонки: 1 - з апострофом, 2 - без нього. З перших букв прочитаєте початок прислів'я: " ... - зложиться мова".

2 ЮлЯ
Запишіть слова у 2 колонки: 1-без апострофа, 2-слова з апострофом. Підкресліть кожну другу букву і прочитайте вислів.

Обвал..яв, деб..ют, м..який, скип..ятити, дзв..якнути, об..єм, черв..як, їдальн..я, Солов..йов, узгір..я, зв..язати, клан..ятися, роз..єднати, Аляб..єв, міль..йон, пір..я.

1 D@sha
Запишіть слова у 2 колонки: 1 – з м’яким знаком, 2 – без нього. З перших букв прочитаєте вислів.