Історія Дня Землі почалася ще у XIX столітті, коли американський активіст Джон Мортон висунув ідею один день на рік повністю присвячувати висадці нових дерев і чагарників. Тоді цей день називався День Дерева.
У 1970 році відомий американський політик і активіст сенатор Гейлорд Нельсон організував групу зі студентів і провів першу «одноразову» акцію до Дня Землі. А у 1971 році було проголошено «Тиждень Землі» (протягом 3-го тижня квітня) як щорічну подію, яка стала дуже популярною серед населення США.
У той час як на початку День Землі відзначали здебільшого У Сполучених Штатах, природоохоронні організації зробили його міжнародним в 1990 році і організували акцію у 141 країнах світу.
У 2009 році Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, ухваливши відзначати його 22 квітня.
Зараз понад 1 мільярд людей у 192 країнах світу беруть участь в заходах до Дня Землі. У цей день проводяться заходи та акції з метою продемонструвати підтримку захисту навколишнього середовища.
Учні та педагоги нашої школи теж взяли активну участь у відзначенні Дня Землі. Протягом тижня у нас відбулась низка цікавих заходів, а саме:
☺ Інформаційна п’ятихвилинка «22 квітня – Міжнародний День Землі» (чергов.клас, актив ШУС)
☺ Урок-подорож «Знай, люби, бережи» (1-4 кл.) (Класоводи)
☺ Виготовлення панно «Земля – наш дім. Бережи його!» (1-5 кл., Класоводи)
☺ Відео-уроки «Історія походження Землі» (5-8 кл., Віникова О.А.))
☺Урок-екскурсія «Знайомство з видами рослин, що ростуть на шкільному подвір’ї» (5-6 кл., Віникова О.А.))
☺ Еколінійка «Живе обличчя моєї землі» (5-8 кл., Гладких Л.В.)
☺ Круглий стіл «Збереження навколишнього середовища» (9-10кл., Віникова О.А.)
☺ Облаштування клумби на шкільному подвір’ї (9-10 кл., класні керівники)
☺ Висаджування тюльпанів на клумбі до 85-річчя школи
☺ Єдина виховна година «Екологічна ситуація на Україні, або що під силу одній людині» (1-11 кл., класні керівники)
☺ Захист проектів «Живе обличчя моєї Землі» (10 кл., Віникова О.А.)
☺ Філософський стіл «Довкілля. Проблеми екології» (11 кл., Віникова О.А.)
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру – символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження Людини і Культури. Перший Дзвін Миру був встановлений в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р. Він відлитий з монет, які пожертвували діти всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. В нього також вплавлені ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай буде спільний мир у всьому світі».
|