Четвер, 18.04.2024, 23:59

Головна » 2019 » Лютий » 27 » Про відзначення Міжнародного Дня рідної мови
Про відзначення Міжнародного Дня рідної мови
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначався Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
До відзначення Міжнародного Дня рідної мовидолучилася вся шкільна родина. Починаючи з 22 по 26 лютого в стінах нашої школи пройшли різноманітні заходи, в яких взяли активну участь учні та вчителі української мови та літератури, класні керівники:
  • Диктант у перекладі мовами національних меншин (5-11 кл., відп.Кер. МО філологів, Бордюгова Н.В., Гладких Л.В.)
  • Тематична виставка літератури про життя видатних мовознавців, словників «Мова – душа народу» (1-11 кл., Падалка Н.А.)
  • Години спілкування «Мова - це теж Батьківщина», «Штучні мови. Чи є у них майбутнє?» (2-11 кл., відп.класні керівники)
  • Шефський десант «Мовні цікавинки» (2-8 кл., класні керівники)
  • Випуск інформ-вісника «Міжнародний День рідної мови. Історія виникнення» (5-11 кл., відпов. черговий клас)
  • Мовознавча вікторина «Скарби рідної мови» (5-6 кл., відп.вчителі – предметники)
  • Філологічний брейн-ринг «Знай і люби українську мову» (7-8 кл., відп. учителі – предметники)
  • Мовний конкурс «Слів у мові мільйон…» (9-11 кл., відп. учителі – предметники)
Дуже цікавий захід « Шефський десант «Мовні цікавинки»» провели учні 5-8 класів для учнів 1-4 класів. Знавці рідного слова познайомили малечу не тільки з цікавинками про рідну мову, а й з поезіями Лесі Українки, Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Тараса Шевченка та інших письменників нашої країни. На таких заходах завжди панує святкова атмосфера, дружелюбні посмішки супроводжують всіх протягом всього дійства.
Переглядів: 205 | Додав: Helena | Рейтинг: 5.0/1

«  Лютий 2019  »