Обласний еколого-натуралістичний центр сумісно з кафедрою зоології біологічного факультету Донецького національного університету, Донецьким ботанічним садом АН України та Донецькою міською організацією Всеукраїнського дитячого об'єднання «Екологічна варта» проводить обласну практично - пропагандистську природоохоронну акцію «Пташина хатка – 2011» в межах Всеукраїнських акцій «Синиця», «Шпак», операції «Птахи нашого краю», які приурочені до Дня зустрічі птахів. До участі в акції «Пташина хатка-2011» запрошуються учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, ПТУ, гуртківці позашкільних учбових закладів, члени дитячих громадських екологічних організацій.
І етап акції проводиться з 28 січня по 28 лютого 2011р в учбових закладах міст, районів. ІІ етап акції (обласний) проводиться з 1 по 31 березня 2011р. Для участі в другому етапі до обласного журі від міст та районів області надаються звіти-заявки(по формі № 1) про проведені практичні природоохоронні та масово-агітаційні заходи акції у місті (районі), найкращі звіти учбових закладів та штучні гніздівля. Кожне гніздівля повинно мати інформацію про автора (ПІБ, заклад, клас, місто/район). Матеріали переможців І етапу акції «Пташина хатка» на обласний етап надають в журі 1-4 березня 2011р. з 10.00 до 14.00 за адресою: м. Донецьк, вул. Щорса, 46. Донецький національний університет, біологічний факультет, кафедра зоології (ауд.318). Нагородження переможців обласного етапу акції «Пташина хатка» відбудеться в квітні 2011р.
Загальні положення. Мета акції – привернення уваги учнівської молоді та широких верств населення до проблеми охорони птахів та їх природних біотопів шляхом поширення знань та пропаганди заходів охорони птахів. Об’єднати зусилля шкільних та позашкільних учбових закладів, громадських організацій та населення для проведення практичної природоохоронної діяльності. Формувати екологічну свідомість, ціннісне ставлення до природи та творчі здібності дітей шляхом науково-дослідницької роботи, організації конференції, лекторіїв, виступів агітбригад, конкурсів, виставок та практичної природоохоронної діяльності. В завдання акції входить також збирання інформації про сучасне поширення та чисельність птахів, які все ще є звичайними в межах регіону, але скорочують чисельність в інших частинах ареалу, та перебувають у несприятливому становищі через нераціональне використання певних біотопів. Водночас з поширенням знань про птахів проводиться пропаганда практичних заходів щодо охорони птахів та місць їх мешкання, підгодівля птахів взимку, виготовлення та розвішування штучних місць гніздування, проведення біотехнічних заходів у господарської діяльності направлених на приваблення птахів до лісів, парків, скверів, садів, тощо.
Довідки за телефонами: т/факс. 06-(236)-48-2-94, моб. 050-188-85-22 – методвідділ облЕНЦ. 099-119-76-79, 063-263-82-05 - Єфімов Віктор Володимирович (зав.відділом екології облЕНЦ), E-mail:oblencefimov@rambler.ru |