Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

П`ятниця, 26.04.2024, 05:34
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2018 » Серпень » 20 » Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2018-2019 навчальному році
13:00
Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку у 2018-2019 навчальному році

 Відповідно листа Міністерства освіти і науки України №1/11-8466 від 09.08.2018 року тему Першого уроку у 2018-2019 навчальному році педагоги обирають самостійно, вчитель може провести Перший урок за власним сценарієм. Бажано, щоб тема Першого уроку вміщала в собі орієнтири, які спрямують дітей у подальшому житті, допоможуть сформувати активну громадянську позицію та патріотичні почуття.
   Для початкових — 1-4-х класів, доречними стануть такі теми: «Діти об’єднують Україну», «Рідний край – земний рай».
При підготовці скористайтеся сайтом розважально-пізнавального телеканалу для сімей з дітьми дошкільного та шкільного віку ПЛЮСПЛЮС, а саме розробленими мультфільми для учнів 1-4 класів, які можуть бути використані при проведенні Першого уроку або під час навчання в закладах загальної середньої освіти.
  Корисним буде навчальний, мотивуючий і розважальний проект для дітей, вчителів та батьків «Світ чекає на відкриття» https://plus-plus.tv/svit, а також проект «Це - наше, і це – твоє», де яскраві та зрозумілі розповіді про геніальні винаходи, природні багацтва, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ  https://plus-plus.tv/nashe.
  Відеоматеріали доступні для скачування до кінця жовтня, в режимі онлайн знаходитимуться постійно. Посилання будуть поступово доповнюватимуться для перегляду.
  Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосується важливих громадянських, екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад: «Українці співтворці Європейської культури», «Україно, тобі є що сказати світові», «Екологічна культура та збалансований розвиток суспільства», «Повага до європейських цінностей», «Цінності сучасного світу».
   Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення на теми: «100 років боротьби», «Україна в контексті Європейської культурної спадщини», «Роль молодих в демократичних перетвореннях», «Етнічна палітра України», «Чи людством бути люди ще спроможні».
   Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні орієнтуватись на вік школяра й враховувати актуальність проблематики. Доречним буде звернути увагу на місцевий матеріал, історію міста (села), школи, досягнення відомих українців, успішних земляків та випускників школи тощо. Ефективність першого уроку залежить не тільки від взаємодії учнів з учителем, а і взаємодії з батьками та місцевою громадою.
Форми проведення уроку можуть бути різними: урок-роздуми, урок-подорож, урок-екскурсія, урок-дискусія, і т.п. Доцільно буде використати матеріали розміщені на сайті освітянського порталу у розділі «Колекція цифрових ресурсів» – «Науково – методичне забезпечення закладів освіти» – «Виховна робота». Режим доступу: http://oipopp.ed-sp.net/taxonomy/term/2552. Важливо, щоб перший урок пройшов урочисто, з яскравими та цікавими моментами, запам’ятався учням надовго, сприяв згуртуванню колективу.
   Багато готових розроблених конспектів уроків, які можна взяти за основу при підготовці до Першого уроку розміщені на сайті Ерудит.нет. Режим доступу: https://erudyt.net/category/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya
Можна розпочати на першому уроці соціальний, екологічний, патріотичний або інші проекти. Зразки проектів, вимоги до проектів, етапи та методика їх створення і т.п. можна знайти  на сайті освітянського порталу у розділі «Колекція цифрових ресурсів» – «Науково – методичне забезпечення закладів освіти» – «Виховна робота».
   На першому уроці можна написати собі листа-мрію, листа-обіцянку, а на останньому уроці навчального року прочитати і підбити підсумки року.
   А можна створити спільну карту-мрію «Я і мій класний клас». Для цього необхідно чітко сформулювати цілі, які хочете досягти і загадати їх. Підібрати фотографії та картинки, які максимально наближені до реальних образів. Їх можна взяти з просторів всесвітньої павутини але краще використати творчість, намалювати мету, або її написати. Єдина пересторога для вчителів, не тисніть на дітей, хай це будуть може і не зовсім досконалі, але щирі дитячі мрії.

Переглядів: 353 | Додав: Helena | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Форум-конференція
  • Твоє віртуальне життя (63)
  • Музыкальный форум. (83)
  • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
  • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
  • Державна атестація - 9 клас (56)
  • Твій вибір професії (102)

  • Архів записів

    Друкувати сторінку


    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    Copyright MyCorp © 2024