Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

Середа, 18.12.2024, 10:39
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » 2012 » Лютий » 3 » Як запобігти переохолодження?
09:23
Як запобігти переохолодження?
Зима у розпалі, тож і ймовірне зниження температури повітря, яке може призвести до холодової травми. Організм людини здатний підтримувати температуру тіла на відносно сталому рівні. Її відхилення від середнього рівня (370С) на 2-2,50С призводить до виражених порушень фізіологічних функцій. Можливе переохолодження місцеве і загальне. Місцевим переохолодженням частіше пошкоджуються відкриті ділянки тіла - обличчя, ніс вуха, пальці рук. Любителі ходити взимку без шапки ризикують заполучити невралгію лицьового нерва. Шкіра на обморожених ділянках тіла спочатку біліє, втрачає чутливість.
При охолодженні всього організму наступає загальне замерзання. Більш всього мерзнуть у холодну погоду немовлята, люди похилого віку, особи з хворобами серця та щитовидної залози, люди, які додержуються дієт по зниженню ваги, знесилені, виснажені хворобами та тривалий час перебувають на морозі. Часто замерзання відбувається у стані алкогольного сп’яніння. Спочатку з’являється почуття втоми, скованості, сонливості, байдужості. При зниженні температури тіла на декілька градусів виникає непритомність, швидко настає зупинка дихання і кровообігу. Потрібна негайна медична допомога.
При обмороженні та охолодженні постраждалого необхідно доставити в тепле приміщення і почати розтирати обморожені ділянки тіла теплою рукою (але не снігом і не рукавичкою – сніг може пошкодити шкіру, а рукавичка – занести інфекцію). Обморожені пальці рук і ніг розтирають у напрямку до тулубу, потім занурюють їх у ледь теплу воду. Поступово доливають теплішу воду і доводять її температуру до 37-380С. При гіпотермії у ніякому разі не прикладають до тіла грілку з гарячою водою. Такий контраст може визвати у постраждалого больовий шок. Після теплової ванночки зробіть знову масаж обморожених місць м’яким рушником чи рукою, але тепер змастіть їх якимось жиром чи кремом від опіків, а зверху накладіть пов’язку. Укутайте людину теплою ковдрою, напоїть гарячим чаєм.
Запобігти переохолодження допоможуть прості правила збереження втрати внутрішнього тепла людини: Не вживайте спиртні напої – алкогольне сп’яніння викликає втрату тепла. Додатковим фактором є те, що неможливо сконцентрувати увагу на ознаках обмороження. Не куріть на морозі – куріння зменшує периферійну циркуляцію крові, і таким чином робить кінцівки більш уразливими. Перед тим, як вийти на холод ситно поїжте. На голодний шлунок гіпотермія може виникнути і при нульовій температурі, бо організму нізвідки буде взяти енергію, щоб підтримувати температуру тіла. Бажано випити також гарячий чай або каву. Не вживайте алкоголь. Він сприяє відтоку крові від життєво важливих органів і внаслідок цього температура тіла знижується швидше. Одягайте відповідний одяг! Простора та багатошарова одежа з натуральних тканин забезпечує додатковий теплозахист. Одна третина витрати тепла організму приходиться на голову та шию (без шапки та шаліка не обійтися). Намагайтесь не потіти. Волога, випаровуючись, прискорює охолодження тіла. Тісне взування, відсутність стельки, сирі, грязні носки часто сприяють обмороженню. Особливу увагу потрібно приділяти взуванню тим, у кого часто потіють ноги. У чобітки потрібно покласти теплі устілки і надіти шерстяні носки. Не носіть на морозі металеві (у тому числі золоті, срібні) прикраси. Метал охолоджується швидше тіла до низьких температур,внаслідок чого можливе "прилипання" до шкіри. А обручки на пальцях затрудняют нормальну циркуляцію крові. Слідкуйте за обличчям, вухами, носом та щоками, особливо за зміною кольору. Деякі ліки, наприклад, для регулювання кров’яного тиску, антидепресанти, серцеві препарати, підвищують чуйність організму до температурних коливань, холоду. Необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Особливу увагу надайте запобіганню переохолодження та обмороження дітей. Щоб не сталося біди радимо не виводити на вулицю дітей до 3–х років, якщо температура повітря понад 100С морозу, дітей дошкільного та шкільного віку при температурі нижче – 200С. У зимовий період подбайте про калорійне харчування дітей зі збільшенням споживання вітамінів. Діти повинні мати адекватний одяг за віком (багатошаровий, з натуральних тканин) з обов’язковим використанням зимової білизни, шаліка, шапки, теплих рукавичок, взуття, з використанням теплих шкарпеток та устілок. Особливу увагу приділіть захисту носа, вух та щік дитини, будьте уважні до стану здоров'я своїх дітей та оберігайте їх від перехолоджень. Переохолодження – проблема, з якою взимку може зіткнутися кожний, будьте готові вирішити її своєчасно, без наслідків для здоров'я.
 
Джерело http://www.guoz.dp.ua/main/853-yak-zapobgti-pereoholodzhennya.html
Переглядів: 889 | Додав: Татьяна_Sokolskaj | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Форум-конференція
  • Твоє віртуальне життя (63)
  • Музыкальный форум. (83)
  • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
  • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
  • Державна атестація - 9 клас (56)
  • Твій вибір професії (102)

  • Архів записів

    Друкувати сторінку


    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    Copyright MyCorp © 2024