Субота, 20.04.2024, 10:00

Головна » 2019 » Жовтень » 11 » До Дня захисника України
До Дня захисника України
В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни, козацькою Покровою. 75 років поспіль 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.
Згідно з указом Президента України, з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, госпітальєри і волонтери, дорослі і діти - всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.
Тож з нагоди Дня захисника України й з метою вшанування всіх українських воїнів, у нашій школі протягом тижня, з 08.10.19 по 11.10.19 відбулась низка заходів, а саме:
  • Виховні години із запрошенням військових – захисників «Роль війська у відстоюванні незалежності та територіальної цілісності України» для учнів 1-4 кл.
  • Виховні години «Цінуємо твій подвиг, солдате» (5-8 кл)
  • Сократівські бесіди «Служба в Збройних Силах України та захист Батьківщини – конституційний обовʼязок кожного громадянина України» (9-11 кл.)

Учителі історії Шаля О.А. та Черкас О.П. провели тематичні уроки з історії України «Воїн крізь віки», присвячені:

- військовим традиціям українського козацтва (8-9 класи);

- українським національним військовим формуванням часів Першої світової війни, Української революції 1917-1921 років (9-10 класи);

- участі українців у збройних силах антигітлерівської коаліції за часи Другої світової війни (11кл.)

Учитель фізкультури та курсу "Захист Вітчизни" Андрєєв В.І. провів загальношкільні військово-спортивні змагання «Естафета мужності» серед учнів 9-11 класів та відкритий урок захисту Вітчизни, на який були запрошені робітники Дружківського військкомату сержант Луньова Ю.А. та молодший сержант Іваненко В.Г. Військовослужбовці розповіли учням про традиції свята Дня захисника України, про умови проходження військової служби у лавах Національної гвардії України. Учні 11-А класу із захопленням слухали розповіді бійців і ставили запитання.
Наприкінці зустрічі військовослужбовці презентували присутнім ілюстровані журнали «Національна гвардія України».

Діти щиро подякували гостям за зустріч і виявили бажання частіше проводити з ними такі заняття.

Ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності людям, які захищали соборність і незалежність України в ХХ столітті і продовжують її відстоювати в ХХІ столітті. Дякуємо за подвиг і вірність Україні військовим Національної Гвардії та Збройних сил України, і зокрема батькам наших учнів, котрі були і є учасниками неоголошеної війни на сході України.

Переглядів: 173 | Додав: Helena | Рейтинг: 3.0/1

«  Жовтень 2019  »