Сайт "SCHOOL-LAND-UA" лауреат VIII Всеукраїнського конкурсу MICROSOFT - 2011 "Вчитель-новатор"

               Освіта + Web

Субота, 20.04.2024, 13:17
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Всеукраїнська Інтернет-олімпіада [33]
У розділі зібрані матеріали X Всеукраїнської Інтернет-олімпіада - 2010: положення, умови, регістрація, завдання.
Міжнародний конкурс з інформатики "Бобер" [11]
Науково-методичні публікації [51]
Авторські сучасні творчі уроки [46]
Весела математика у малюків [6]
Віртуальна дитяча енциклопедія [202]
У цьому розділі зібрані творчі роботи учнів нашої школи з різних предметів
Методичні об'єднання учителів [646]
Кабінет управління [109]

Сайти випускників

Мир професій

Мир спорту

Мир авто

Мир музики

Таємниці історії

Foto щоденник

Синоптик


Карта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Методична лабораторія учителя » Авторські сучасні творчі уроки

Відкритий урок
[ Викачати з сервера (1.13 Mb) ] 15.02.2014, 15:39
Тема: Правила вживання апострофа.  Правильна вимова та написання слів з апострофом.  
 
Мета: 
повторити, систематизувати й поглибити знан¬ня п'ятикласників про апостроф;
розвивати навички правильного напи¬сання слів з апострофом,  логічне мислення, уяву, мов¬лення; 
виховувати пошану до рідної мови. 
 
Тип уроку: комбінований
  
Хід уроку
І. Організаційний момент (Слайд 1-2)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування 
На минулому уроці ми вивчали тему «Правила вживання  -йо-, -ьо-»
Як ви засвоїли правила, нам допоможе дізнатися «Мовна розминка» (Слайд 3)                                    
Сполучення –йо- вживається…
Сполучення –ьо- позначає  ... 
- йо – пишеться …
- ьо – пишеться …
… в середині складу.
… для передавання на письмі звуків [й], [о].
… на початку слова. 
… на початку складу.
… звук [о] і м’якість попереднього приголосного.
Максимальну кількість – 2 фішки можна отримати за правильну і повну відповідь
 
2.     Перевірка домашнього завдання (Слайд 4)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів. 
1. Оголошення теми і мети уроку 
2. Казка «Зникнення апострофа) (Слайд 5-7)  
ІV. Сприйняття й усвідомлення учнями навчального матеріалу.
Орфоепічна хвилинка. (Слайд 8)
Поглиблення знань про апостроф.
Робота за схемою (Слайд 9) 
- Користуючись схемою скажіть, коли СТАВИТЬСЯ апостроф? Наприклад.
- Які правила ви уже вивчали у початковій школі?
- Про які НОВІ правила розташування апострофа у слові ви дізналися?
Тренувальні вправи
Слово вчителя
Отже, діти, ви дізналися, що наш Апостроф заховали у Скелі твердих приголосних.
Щоб потрапити туди, слід подолати Трясовину фонетичної транскрипції. 
 
 
1. Орфографічне відновлення. (Слайд 11)
Завдання: подані в транскрипції слова записати відповід¬но до орфографічних норм.
[л'убовйу], [бйут'],  [р'із'б'ар],  [моркв'аний], [подв'ірйа], [в'ідйізд], [звйазати], [приесв'ачеи ний].
 
ДОШКА: Любов’ю, б’ють, різьбяр, морквяний, подвір’я, від’їзд, зв’язати, присвячений. 
 
ФІЗХВИЛИНКА (Слайд 12)   
2. Мовний практикум (Слайд 13-14)                          
Слово вчителя
Переправившись через Трясовину, ми опинилися перед Бра¬мою, де стояла Кома: «Я відпущу Апостроф за умови, що ви відгадаєте мої за-гадки»
 
3. Завдання: Переписати речення, вставити, де потрібно, пропущений апостроф і відгадати загадки.
1) Плету хлівець на четверо овець, а п..ята окремо? (Рука¬вичка.) 2) Хто в руки не візьме — по голові б..є. (Цвях.) 
4. Взаємоперевірка (Слайд 15)
Слово вчителя
Добре,— сказала Кома. — Відпущу Апостроф, але за умо¬ви, що ви завжди будете його правильно вживати: і у вимові, і на письмі. (Слайд 16)
V.  Узагальнення і систематизація вивченого 
1. Словниковий диктант (Слайд 17-18) (Робота біля дошки) 
Завдання: записати слова під диктовку, позначити орфог¬рами.
Солов’ї,  в’ється, верф’ю, пом’якшувати, пiв’яблука, пiв’ящика,  узгiр’я, матiр’ю,  з’їхати, повір’я, з’явитися, об’єднати, пiд’язичний, мавпячий, з’явитися,   Лук’ян, комп’ютер, полювання, iнтерв’ю, бульйон.
2. Робота з підручником                   
САМОСТІЙНА РОБОТА (Слайд 19)
Розподільне письмо: ВПР.341
(У цей час учитель рахує кількість отриманих за урок фішек.)
 
Самоперевірка (Слайд 20) 
Кросворд (Слайд 21-22)
VІ. Підбиття підсумків уроку
Інтерактивний метод «Мікрофон» (Слайд 23)
Опитування «Закінчіть речення». «На уроці я навчив(ла)ся...» «Знати правила апострофу мені потрібно, щоб…»
ОЦІНЮВАННЯ ДІТЕЙ
VІІ. Інструктаж до виконання домашнього завдання
(Слайд 24)
Категорія: Авторські сучасні творчі уроки | Додав: Helena
Переглядів: 2223 | Завантажень: 505 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Інтернет - безпека

Правова освіта

Наша бібліотека

Новини життя

Пошук

Форум-конференція
  • Твоє віртуальне життя (63)
  • Музыкальный форум. (83)
  • Журнал "Дніпро" запрошує літературні таланти! (28)
  • «100 человек, которые изменили ход истории» (114)
  • Державна атестація - 9 клас (56)
  • Твій вибір професії (102)

  • Друкувати сторінку


    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    1 вересня
    Copyright MyCorp © 2024