Акція проводиться щорічно з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.
Завданнями Акції є:
- ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості;
- надання учням знань з біології птахів, аспектів їх підгодівлі;
- оволодіння методиками визначення, спостереження та обліку зимуючих птахів;
- розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація до їх охорони.
Під час проведення Акції оголошуються конкурси:
- конкурс на кращу годівничку;
- конкурс на кращий малюнок;
- конкурс на кращий вірш, оповідання про птахів;
- конкурс на кращу листівку про зимуючих птахів.
Доброю традицією в нашій школі стало щорічне проведення взимку акції –конкурсу «Годівничка». Не став винятком і цей навчальний рік. Вже з листопада учні та вихованці навчального закладу почали активно готуватися до акції.
Завданням конкурсу було створення годівничок, щоб вберегти наших пернатих друзів від голодної смерті взимку. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Наприклад, учні 7-а розповіли, що майстрували годівнички всією родиною. Тато допомагав вирізати дерев’яний каркас, стріху. Ну а мами допомагали займатися оформленням. Учасники експериментували з матеріалами, формами, розмірами, стилями. Виготовляли годівнички з дерева, картону, пакетів, природних матеріалів. Деякі так захопилися, що змайстрували не лише один будиночок, а й два, а навіть три годівнички. Тепер у нашому мікрорайоні безліч пернатих буде врятовано, адже територію школи вже прикрашають чудові годівнички, виготовлені юними захисниками природи. Ніхто, звичайно, не залишився без нагороди. Визначити переможця було просто неможливо, тому що всі годівнички – чудові. Отож всі учасники одержали подяки у різних номінаціях: «Практична годівничка», «Яскрава годівничка», «Найбільша годівничка» та безліч інших.
Метою цієї акції було :
• довести до свідомості учнів необхідність збереження різних видів зимуючих птахів;
• ознайомити із видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості;
• розвивати гуманне ставлення до птахів ,мотивація їх охорони ;
• виховувати у дітей повагу та бережливе ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні зимові місяці;
Був проведений конкурс малюнків та аплікацій присвячений темі зимуючих птахів . Також діти складали невеликі оповідання про птахів узимку .Вчителем біології проведено заняття з захисту зимуючих птахів.
Завдяки турботі учнів та їх батьків пташиний гомін не зникне з парків та скверів нашого міста.
В акції «Годівничка» взяли участь 628 учнів. Найактивнішими були учні 1 – 4 та 5-8,11 класів.
|