Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного канадськими профспілками в 1986 році в пам'ять про працівників, які отримали травму та загинули на виробництві.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щорічно 28 квітня.
У 2017 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”.
За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).
ОХОРОНА ПРАЦІ - ЦЕ ЗАХИЩЕНЕ ЖИТТЯ
І ЗДОРОВ'Я НА РОБОЧОМУ МІСЦІ
Конституція України гарантує кожному право на належні безпечні та здорові умови праці.
У той же час сьогодні більше 27% людей працюють в умовах, які не відповідають встановленим санітарно-гігієнічним нормативам.
Майже половина працівників, які потребують засобів індивідуального та колективного захисту від шкідливих виробничих факторів, не забезпечені ними.
Передусім селяни, шахтарі, металурги, хіміки. Як наслідок, щороку професійні захворювання отримують близько семи тисяч працівників.
На підприємствах промисловості, транспорту, сільського господарства у небезпечному для людини технічному стані експлуатується 70-80% виробничих споруд, машин, механізмів. Результат - щоденно на виробництві гине 4 - 5 працівників, щороку 15 тисяч стають інвалідами праці.
Федерація профспілок України постійно домагається від держави посилення законодавчих гарантій безпечної праці та відповідальності роботодавців за охорону праці.
Профспілкові активісти здійснюють ретельний контроль за охороною праці на підприємствах у всіх регіонах. За вимогою профспілок тисячі постраждалих від нещасних випадків на виробництві, їх родини отримали належну грошову допомогу.
Боротьба профспілки за гідну працю - це захист твого життя та здоров'я!
Вимагай від роботодавців повного виконання заходів і правил з охорони праці.
Не знаєш своїх прав - звертайся до профспілки, вона допоможе і захистить.
Немає профспілки у твоєму колективі - об'єднуйтесь і створюйте профспілкову організацію.
Це право захищається міжнародною організацією праці.
Не будь байдужим до своєї долі - знай права і вмій їх захистити!
ГІДНА ПРАЦЯ - ЦЕ БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ.
У нашій школі 3 24.04. 2017 по 28.04.2017 пройшов тиждень Охорони праці.
Метою проведення тижня було посилення контролю за додержанням вимог законодавства про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, привернення уваги учнів школи до питань дотримання безпеки життєдіяльності в навчально-виховному процесі і побуті, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
25 квітня 2017 року згідно з планом проведені збори трудового колективу на тему «Нешкідливі та безпечні умови праці під час роботи та навчання – запорука здоров’я працюючих». Під час зборів присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих на виробництві.
На 2 поверсі оформлено куточок «Охорона праці»
Під час тижня з охорони праці проведено:
— конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»;
— конкурс стінгазет присвячених Дню охорони праці;
— виховні години у 1-11 класах „Безпека твого життя - це важливо!”;
— практичне заняття «Допоможи другу» для учнів 5-8-х класів на знання правил надання першої допомоги при нещасному випадку;
— у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, проведено урочисту лінійку з підбиттям підсумків тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
27 квітня 2017 року о 11 годині 45 хвилин проведено практичний тренінг з евакуації учнів і працівників школи на випадок надзвичайної ситуації. Результати проведення цього тренінгу свідчать про необхідність додаткового відпрацювання своєчасного інформування учнів і працівників школи про надзвичайну ситуацію. |